Dalis žmonių pražyla anksčiau ne tik dėl streso
Vieni pirmuosius žilus plaukus galvoje pastebi nė nesulaukę trisdešimtojo gimtadienio, kiti pražyla tik po 50-ies. Bet kodėl žmonės pražyla? Ar tai susiję vien tik su amžiumi arba patiriamu stresu? Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jaunė Stumbrienė tvirtina, kad tai – toli gražu ne vienintelės priežastys, dėl kurių plaukai pražyla. Ankstyvas pražilimas gali įspėti netgi apie tam tikras ligas. Gydytoja atsako į klausimus apie plaukų žilimą, ar įmanoma šį procesą pristatyti, kaip žilus plaukus veikia jų dažymas.
Dirbtinio įdegio grėsmės sveikatai
Nors gydytojai nuolatos įspėja apie UV spindulių žalą mūsų odai, žmonės net ir šaltuoju metų laiku, siekdami įgauti bronzinį odos atspalvį, vyksta į šiltus kraštus ar renkasi dar nesaugesnes, įdegį skatinančias, alternatyvas – soliariumus ir įdegio injekcijas.
Spalio 29-ąją minima tarptautinė Žvynelinės diena
Rasai psoriazė – dar kitaip vadinama žvynelinė – pasireiškė keturiasdešimties. Pirmieji simptomai, kurie atkreipė moters dėmesį, buvo galvos odos tempimas ir atsiradusios baltos pleiskanos.
Židininė alopecija. Kas tai?
Židininė alopecija (lot. alopecia areata) yra autoimuninė, genetinių faktorių nulemta liga, pažeidžianti plaukų folikulus. Ši liga dažniausiai diagnozuojama kliniškai. Skalpo odoje matomi gerai riboti plikimo židiniai ar juostos tipo plaukų slinkimas pakaušio srityje be randėjimo požymių. Progresuojant ligai, gali išslinkti visi galvos ar kūno plaukai, netenkama antakių, blakstienų. Ypač retais atvejais pasireiškia difuzinis plaukų slinkimas.
Slenkantys plaukai – patiriamo psichologinio streso požymis?
„Kasdienybėje patiriamos stresinės situacijos padeda mums tobulėti ir prisitaikyti, tačiau stiprus ilgalaikis stresas gali žalojančiai veikti organizmą. Tiek fiziologinis, tiek psichologinis stresas gali išprovokuoti plaukų slinkimą“, – sako J.Stumbrienė. Stresas yra organizmo reakcija, kylanti susidūrus su tam tikrais veiksniais, vadinamais stresoriais. Jie gali būti psichosocialiniai (baimė, nerimas, artimojo netektis, skyrybos, konfliktai ir kita) arba fiziologiniai (pavyzdžiui, karščiavimas, chirurginis gydymas, trauma, šaltis, alkis ir t.t.).